Kettlebell tréning

RozvrhO tréningu

Kettlebell: Tréning zameraný na cvičenie výlučne s kettlebellmi. Efektivita cvikov spočíva v jeho tvare (hrubá rúčka mimo centra ťažkého guľovitého závažia) a špecifických pohyboch, ktoré umožňuje. Tradičný silový tréning sa nevenuje týmto pohybom. Nie je totiž dosť dobre možné dynamicky švihať klasickou činkou okolo hlavy a pomedzi nohy plynulými pohybmi ako je to pri cvičení s kettlebellom. Tieto dynamické cviky veľmi účinne pôsobia na chrbtové svalstvo, hlavne na jeho spodnú časť. A práve táto partia je centrom sily všetkých atlétov. Či skok, úder, kop, všetko vychádza z bedier. Ketllebell urobí Váš chrbát silným a odolným - unikátne cviky ho posilujú zo všetkých možných uhlov, staticky aj dynamicky.

Pri cvikoch s kettlebellom je veľmi účinné pôsobenie jeho vychýleného ťažiska na svaly a kĺby. Dynamické húpanie kettlebelu (swing) pomáha zosilniť šľachy a väzy, čo je základný predpoklad vyhnutia sa zraneniu. Pre svoj úspech sú kettlebelly využívané taktiež pri rehabilitáciách.

Cviky s kettlebellom vyžadujú precízne pohyby, na ktoré je treba byť plne koncentrovaný po celý čas cviku a súčasne mať pod kontrolou aj rovnováhu. Výsledok je zlepšená koordinácia a koncentrácia, ktoré sú nevyhnutnou výbavou každého športovca.

Tréningy sú zostavené podobne ako CrossFit tréningy, vždy sa obmieňajú, no nadväzujú na seba. Na týchto tréningoch sa tiež hlbšie naučíte najviac techník cvikov s kettlebellmi, či už vyšperkujeme Vaše základné cviky, alebo naučíme zatiaľ nevídané, s našimi(na Slovensku jedinečnými) RKC a StrongFirst certifikátmi máme všetko čo k najkvalitnejšiemu kettlebell tréningu potrebujete.

Program pre začiatočníkov

Chcete začať s CrossFitom? Skvelé rozhodnutie, aby sme však nič nenechali na náhodu, prosíme Vás absolvovať 3 začiatočnícke tréningy skôr, než sa zapojíte do plného tréningového režimu CrossFit Pressburg. Pondelok - streda - piatok pre Vás organizujeme o 20:00 tieto začiatočnícke tréningy. Prečítajte si viac a smelo do toho!

Cenník tréningu

V našom Gyme máte možnosť zakúpenia jednorázového vstupu v hodnote 6€, alebo si kúpiť permanentku v hodnote 60€ platnú po dobu jednoho mesiaca od jej zakúpenia, napríklad od 6.7. do 5.8. V čase open gymu(termín podľa dohody) je možné zaplatiť si vstup v hodnote 3€.

Vedený
tréning
6€
Samostatný
tréning
3€
Mesačná
permanentka
60€